Ministranci

57447293_417417905754884_7145681457090920448_n.jpg

Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii składa się z członków w różnym wieku. Są wśród nas zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, jak również studenci czy dojrzali już panowie. Jesteśmy synami, braćmi, ojcami.

Sprawujemy codzienną posługę na Mszach Świętych. W szczególności licznie uczestniczymy w Świętach i Uroczystościach.

Spotykamy się na zbiórkach, w czasie których omawiamy bieżące wydarzenia. Jesteśmy zwartą i aktywną grupą służącą swoją pomocą parafii: wspomagamy naszą siostrę zakrystiankę, pomagamy w aranżacji naszego kościoła przed świętami, ubieramy choinki, przygotowujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii a także reprezentujemy ją na zewnątrz.

Spotykamy się także na gruncie prywatnym. Wspólnie wyjeżdżamy m.in. na wycieczki rowerowe, wyjazdy jednodniowe i wakacyjne, organizujemy ogniska, projekcje filmowe, krzewimy kulturę fizyczną. Przy wszystkich czynnościach pamiętamy o tym, kim jesteśmy.

Opiekunem ministrantów i lektorów jest ksiądz wikariusz.
Chętnych do włączenia się w naszą działalność zachęcamy do zgłoszenia się do niego.

Nabór i spotkania dla kandydatów prowadzimy w soboty o 9.30.
Spotkania dla starszych ministrantów odbywają się w poniedziałki o 18.30.

W salce nad zakrystią znajduje się biblioteczka, którą przygotował ks. wikariusz Leszek wraz z ks. Proboszczem. Istnieje możliwość wypożyczenia książek do domu bez uprzedniego zgłaszania bądź zapisywania, należy jednak zwrócić je po przeczytaniu bez zbędnej zwłoki. Tygodniki i miesięczniki są wzięcia, bez konieczności zwrotu.

GALERIA ZDJĘĆ MINISTRANTÓW 2015

GALERIA ZDJĘĆ MINISTRANTÓW 2014