Wizytacja kanoniczna

W dniach  9-10 listopada 2013 odbyła się wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez Jego Ekscelencję księdza biskupa Marka Solarczyka.

Wizytacja rozpoczęła się w sobotę 9 listopada o godzinie 18.00 od sprawozdania z działalności parafii i zmian jakie się wydarzyły od ostatniej wizytacji kanonicznej w 2008 roku zaprezentowanego przez księdza Proboszcza Wojciecha Makowskiego. Sprawozdanie dotyczyło zmian, jakie zaszły w ostatnich pięciu latach związanych z modernizacją kościoła wewnątrz, remontem fasady, rozbudową plebanii i otoczenia kościoła.

W czasie Mszy św. sprawowanej bezpośrednio po sprawozdaniu ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania 54 młodym osobom.

W niedzielę 10 listopada  ksiądz biskup Marek Solarczyk obecny był na Mszach Św. , od 7.00, w czasie których głosił homilie.  Z radością witali ks. Biskupa przedstawiciele rodzin oraz grupy: Schola dziecięca i młodzieżowa, Domowy Kościół, Lektorzy i ministranci, Bielanki, Żywy Różaniec a także Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Na sumie o godzinie 12.00 Jego Ekscelencja udzielił sakramentu chrztu czworgu małych dzieci, włączając Je do wspólnoty Kościoła.

Ks. Biskup Marek Solarczyk ujął wszystkich pogodą ducha i radością, ciepłym i krzepiącym słowem kierowanym  do nas.

Bogu niech będą dzięki za Ks. Biskupa, za wizytację duszpasterską, która była czasem łaski.

DSCN1689 biskup DSCN1690 biskup