Zgłaszając chrzest w kancelarii parafialnej prosimy o dostarczenie;

• aktu urodzenia dziecka z USC  – do wglądu,
  • zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, że mogą być chrzestnymi,
  • zgody na chrzest z innej parafii jeśli rodzice nie mieszkają na terenie parafii Matki Bożej Królowej Polski w Markach (w takich przypadkach prosimy także o wcześniejszy kontakt).

Planując termin Chrztu dziecka prosimy o krótką informację i zapisanie dziecka. Można to uczynić kilka tygodni wcześniej np. po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.

Jeśli chodzi o termin spisania dziecka do Chrztu św., prosimy o przychodzenie do kancelarii wymienionymi powyżej dokumentami ok. 1,5-2 tygodnie przed terminem chrztu.

Informacja dla rodziców planujących Sakrament Chrztu w najbliższych miesiącach. W I połowie roku nastąpi w niektórych miesiącach odejście od zasady Sakramentu chrztu w II i IV lub V niedzielę miesiąca ze względu na Msze św. związane z I Komunią Św.

Terminy chrztu:

• 13 maja 12.00