Pierwsza Komunia Święta

Rocznik 2021/22:

Rozpoczął się czas przygotowania do I Komunii i I Spowiedzi Św. rodzin i dzieci z naszej parafii. Na pierwszym spotkaniu połączonym z konferencją dla rodziców zostały podane najważniejsze wiadomości dotyczące tego wyjątkowego czasu.

Następne obowiązujące spotkania podane w kalendarium całego roku formacyjnego:

• PAŹDZIERNIK:

Dzieci (minimum raz w tygodniu) uczestniczą w nabożeństwie różańcowym w kościele (Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 17.30). W pozostałe dni modlimy się z dziećmi w domu (odmawiamy minimum jeden dziesiątek).

17 X o godz. 10.30 zapraszamy WSZYSTKIE dzieci klas III na Mszę Św.

• LISTOPAD:

1 XI przeżywamy z dziećmi Uroczystość Wszystkich Świętych. Opowiadamy im o ich świętych patronach, wspólnie modlimy się za zmarłych.

21 XI o godz. 10.30 spotykamy się na wspólnej Mszy Św. dzieci kl. III.

23 XI o godz. 19.00 odbędzie się drugie spotkanie dla rodziców (zebranie deklaracji, metryk – jeżeli Chrzest był w innej parafii i zgód od swoich proboszczów dla dzieci zamieszkujących z innej parafii).

• GRUDZIEŃ:

Uczestnictwo w roratach

8 XII (Święto Niepokalanego Poczęcia NMP) na Mszy Św. o godz. 18.00 wręczenie i błogosławieństwo medalików

19 XII o godz.10.30 wspólna Msza Św. uczniów klas III.

Po chrześcijańsku przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.

• STYCZEŃ:

1 I Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – święto nakazane-obowiązkowe, uczestniczymy z dzieckiem we Mszy Św.

6 IUroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – święto nakazane – obowiązkowe

16 I o godz. 10.30 wspólna Msza Św. dla kl.III.

• LUTY:

20 II o godz. 10.30 wspólna Msza Św. dla klas III

• MARZEC:

1 III o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców.

2 III Środa Popielcowa – rozpoczynamy Wielki Post.

W piątki uczestniczymy z dziećmi w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

20 III o 10.30 uczestniczymy we wspólnej Mszy Św. klas III.

• KWIECIEŃ:

17 IV Wielkanoc

24 IV o 10.30 wspólna Msza Św. dla klas III. Rozdanie i poświęcenie książeczek.

• MAJ:

Udział w nabożeństwach majowych

Spowiedź i I Komunia Święta.

Opiekun grup komunijnych
Z modlitwą ks. Leszek D