Pielgrzymka do Medjugorje

ogloszenieProponowany termin: 01 – 08.06.2019
Cena: 1990 zł/os + 80 EURO

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • transport autokarem
  • 7 noclegów (5 w hotelach ***, 2 w pensjonacie w Medjugorje) – pokoje 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie – 7 śniadań, 7 gorących obiadokolacji
  • kompleksowe ubezpieczenie podróżne
  • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie

TERMINY PŁATNOŚCI:

  • zaliczka w wysokości 600,00 zł/os. w dniu zapisu, do dnia 31.01.2019
  • II transza w wysokości 800,00 zł/os. do dnia 20.02.2019
  • dopłata do całości, tj. 590 zł/os. do dnia 30.04.2019

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI
1 DZIEŃ – 01.06.19 ( sobota) MARKI — ZAGRZEB

Godz. 04.00 podstawienie autokaru przed Parafię Matki Bożej Królowej Polski w Markach, godz. 04:15 wyjazd w trasę. Ok. godz. 11-12:00 posiłek w restauracji na trasie przejazdu. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Zagrzebia, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ — 02.06.19 (niedziela) SPLIT — NEUM
Po wczesnym śniadaniu przejazd do największego miasta Dalmacji — SPLITU, zwiedzanie: stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu (krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie), antyczny pałac cesarza Dioklecjana — jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), katedra, mauzoleum cesarza Dioklecjana i malowniczy port. Msza św. W godzinach wieczornych przyjazd do pensjonatu w Medjugorje, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ — 03.06.19 (poniedziałek) MEDJUGORJE
Wejście na Górę Objawień z modlitwą Różańcową. Śniadanie , zwiedzanie MEDJUGORJE, gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie Sanktuarium. Godz. 13:00 – Msza Święta w języku polskim 14.00-18.00 Cicha adoracja w Kaplicy Adoracji ok. godz. 16:00 obiadokolacja Godz. 19:00 – nabożeństwo wieczorne w kościele św. Jakuba i Koronka Pokoju. Poświęcenie dewocjonaliów.
4 DZIEŃ — 04.06.19 (wtorek) MEDJUGORJE – MOSTAR
Śniadanie. Przejazd do MOSTARU, zwiedzanie zabytkowego centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejazd Starym Mostem — jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach, zwiedzanie meczetu Koski Mehmed-Paszy, domu tureckiego oraz dzielnicy Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach miejscowości Neum (Bośnia i Hercegowina), zakwaterowanie (3 noclegi), gorąca obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ — 05.06.19 (środa) DUBROWNIK
Po śniadaniu przejazd do DUBROWNIKA — Perły Adriatyku, przepięknie położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zwiedzanie m.in. klasztoru franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynnych murów miejskich. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ — 06.06.19 (czwartek) NEUM ( WYPOCZYNEK NAD MORZEM)
Po śniadaniu — czas wolny na wypoczynek w Neum nad Morzem Adriatyckim. Gorąca obiadokolacja w hotelu.
7 DZIEŃ — 07.06.19 (piątek) PLITVICKIE JEZIORA
Po wczesnym śniadaniu przejazd do PARKU NARODOWEGO PLITVICKIE JEZIORA, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.
8 DZIEŃ — 08.06.19 (sobota) ZAGRZEB — MARIJA BISTRICA – MARKI
Po śniadaniu przejazd do MARIJA BISTRICA. Nawiedzenie jednego z najważniejszych chorwackich Sanktuariów maryjnych — Matki Boskiej Śnieżnej. Bezpośredni przejazd do Polski. W trakcie jazdy krótkie postoje co ok. 3-4 godz. Przyjazd przed parafię w godzinach nocnych, zakończenie pielgrzymki.

 

Biuro Podróży HERMES TRAVEL
04-028 Warszawa Grochów, al. Stanów Zjednoczonych 63
Tel. 22.8136261, 22.8703938
E-mail : hermes@hermes-travel.pl
http://www.hermes-travel.pl

Plik PDF do pobrania