Ogłoszenia parafialne z 2019 r.

3.03.2019
VIII Niedziela Zwykła
  1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Św. sprawowane będą o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 28-30 marca.
  4. Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu:
    Droga Krzyżowa – w piątki

• o 17.30 – dla dzieci
    • po Mszy Św. o 18.00 – dla dorosłych

Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30. (Tylko w przyszłą niedzielę)

5. Plan wizyty duszpasterskiej
  6. Można wpłacać już 2. ratę na pielgrzymkę do Medjugorje.
  7. W ramach przygotowań do głębszego przeżycia Triduum Paschalnego księża planują utworzyć chór liturgiczny na czas Wielkiego Postu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce katechetycznej w zakrystii. Zapraszamy zwłaszcza (starszą) młodzież oraz dorosłych.
  8. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
24.02.2019
VII Niedziela Zwykła
  1. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień.
  2. Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. w intencjach zbiorowych o 18.00.
  3. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Z posługą do chorych księża udadzą się o godz. 10.00. Spowiedź miesięczna od godz. 17.30. Po Mszy Św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
17.02.2019
VI Niedziela Zwykła
10.02.2019
V Niedziela Zwykła
  1. W poniedziałek obchodzimy, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. Msza Św. o godz. 8.00 sprawowana będzie w intencji chorych. W czasie Eucharystii udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.
  3. Czwartek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
  5. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Medjugorje prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  6. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień.
3.02.2019
IV Niedziela Zwykła
  1. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień.
    Do nowo zamieszkałych parafian księża udadzą się na końcu wizyty, pod warunkiem, że wcześniej zgłoszą się oni w kancelarii parafialnej.
  2. Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. w intencjach zbiorowych o 18.00.
  3. Ogłoszenie dotyczące pielgrzymki do Medjugorje.
    Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
27.01.2019
III Niedziela Zwykła
  1. Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. w intencjach zbiorowych o 18.00.
  2. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Ksiądz proboszcz uda się do zgłoszonych chorych o godz. 10.00. Ksiądz Leszek odwiedzi chorych 8 lutego.
    Spowiedź miesięczna od godz. 17.30. Po Mszy Św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  3. Sobota – Święto Ofiarowania PańskiegoMsze Św. sprawowane będą o 8.00 i 18.00. Na początku Mszy odbędzie się błogosławieństwo świec. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na zakony klauzurowe.
  4. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dwa tygodnie.
  5. Ogłoszenie dotyczące pielgrzymki do Medjugorje.
20.01.2019
II Niedziela Zwykła
  1. Dziś przypada rocznica ingresu bp Romualda Kamińskiego – pasterza naszej diecezji.
  3. Plan wizyty duszpasterskiej na stronie
13.01.2019
Niedziela Chrztu Pańskiego
  1. Dzisiaj przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy przyczynili się do przyjęcia przez nas sakramentu chrztu.
    Również dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 udadzą się do naszych domów jako kolędnicy misyjni. Będą oni zbierać ofiary na pomoc swoim rówieśnikom w Burundi i Rwandzie.
  2. Plan wizyty duszpasterskiej na stronie;
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.00 dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii świętej, wraz z rodzicami.
06.01.2019
Uroczystość Objawienia Pańskiego
  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby misji. Po każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie kredy i kadzidła.
    Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
    Zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz ze scholą parafialną o godz. 17.00.
  2. Plan wizyty duszpasterskiej.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.