Ogłoszenia parafialne z 14 sierpnia 2022 r.

XX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj wieczorną Wigilijną Mszą Św. rozpoczniemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Msze Święte w poniedziałek będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. 
  2. Jutro przypada 102. rocznica Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”, którą upamiętnia tryptyk w Konkatedrze na Kamionku wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Wszyscy, którzy w tym dniu nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga, uzyskają odpust zupełny – jeśli spełnią pozostałe warunki uzyskania takiego odpustu.
    Zachęcamy również do udziału w uroczystościach diecezjalnych na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
  3. We wtorek 16 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyrusza na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i na Facebooku.
  4. W piątek po wieczornej Mszy, jak co tydzień zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do osobistej modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwa do godz. 20.00.

    Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika katolickiego Idziemy.