Ogłoszenia parafialne z 31 października 2021 r.

XXXI Niedziela Zwykła

1. Ostatnie nabożeństwo różańcowe sprawowane będzie dziś o 17.30.
  2. PoniedziałekUroczystość Wszystkich Świętych. Msze sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po Mszy wieczornej odbędzie się procesja z wypominkami.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada uzyskać można odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza. Można go ofiarować jedynie za zmarłych;Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
    • Wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (dyspozycja).
    • Wykonać czynności obdarzone odpustem.
    • Wypełnić trzy warunki:
      • Spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej;
      • Przyjęcie Komunii Świętej (po jednej Komunii Świętej możemy uzyskać tylko jeden odpust zupełny);
      • Odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego. (Nie chodzi o modlitwę w intencji samego Papieża, ale w wyznaczanych przez Ojca Świętego).
    • Jeżeli nie ma pełnej dyspozycji wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy.
  4. Wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Św. sprawowane będą o 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej odbędzie się procesja z wypominkami.
  5. Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza w intencjach zbiorowych o 18.00.
  6. Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  7. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się do chorych o 10.00. Spowiedź miesięczna od 17.30.
  8. Od środy do poniedziałku 8 listopada odmawiać będziemy codziennie w naszym kościele różaniec w intencji zmarłych o 17.30.