Ogłoszenia parafialne z 25 lipca 2021 r.

XVII Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Św. niedzielne sprawowane są o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 7.00.
  Msze Św. w dni powszednie w lipcu i sierpniu sprawowane są o 7.00 i 18.00 (zamiast o 8.00 i 18.00).
  Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu funkcjonować będzie wyłącznie w środy (16.30 – 17.30) i czwartki (19.00 – 20.00).
 2. Sakrament pokuty sprawowany jest codziennie przed Mszą Św.
 3. Obchodzimy dzisiaj w całej Polsce dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły nad Europą. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła do puszek będziemy zbierać datki na pomoc poszkodowanym.
 4. Papież ustanowił na dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Tego dnia organizowane są : akcje rodzinne by umożliwić przybycie do kościoła lub odwiedzenie swoich babć i dziadków, a także niespokrewnionych osób starszych z terenu własnej wspólnoty i przekazanie im orędzia papieża, które jest dostępne w sieci. Tam, gdzie obostrzenia sanitarne wciąż uniemożliwiają osobiste odwiedziny, szukajmy innych sposobów dotarcia do samotnych osób starszych przez telefon lub media społecznościowe.
 5. Dziś po każdej Mszy św. związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów. Ksiądz będzie kropił wodą święconą przy głównej bramie kościoła od ulicy Jutrzenki. Ofiary złożone przy błogosławieństwie przeznaczane są na zakup środków transportu w krajach misyjnych.
 6. Piątek – po wieczornej Mszy zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do osobistej modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwa do godz. 20.00.
 7. W przyszłą niedzielę  z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo po Mszy św. o godz. 12.00. Tego dnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, modlić się będziemy za poległych w powstaniu
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc, który od wielu lat w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca aby w tym miesiącu nie kupować i nie spożywać alkoholu.
 9. Wszystkim, którzy udają się na urlop czy wakacyjny wyjazd życzymy odkrywania śladów Boga w dziełach stworzonych i bezpiecznego wypoczynku.