Ogłoszenia parafialne z 6 grudnia 2020 r.

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj po każdej Mszy odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Roraty w adwencie:
    • poniedziałek, środa, piątek o 8.00
    • wtorek, czwartek i sobota o 18.00
  3. Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  4. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach od 11 do 13 grudnia.
    Naukę rekolekcyjną wygłosi misjonarz ks. Jerzy Krasiński.
    Msze Św. z nauką rekolekcyjną sprawowane będą o 8.00, 10.00 i 18.00.
    W piątek oraz sobotę będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas Mszy.
  5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas nabyć można w zakrystii bądź w kancelarii.
  6. Młodzież zdająca egzamin z katechizmu proszona jest o przyjście do kancelarii parafialnej w środę albo czwartek na godzinę 16.30.
  7. Z posługą do chorych kapłani udadzą się 18 grudnia o 10.00.
  8. Siostry Karmelitanki zapraszają do wzięcia udziału w nowennie przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego w dniach od 16 do 24 grudnia po Mszy wieczornej.
    W wigilię o 23.30, modlić będziemy się o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, za rodziny oczekujące dziecka, o dar potomstwa dla bezdzietnych małżeństw oraz w intencjach składanych na przygotowanych kartkach.
  9. Zachęcamy do udziału w parafialnej akcji „Serce w prezencie”. Akcja przebiegać będzie w 3 etapach:
    1. II niedziela adwentu – Osoby pragnące pomóc prosimy o zabranie z choinki ozdoby zawierającej informację dla kogo przeznaczona jest paczka i przygotowanie prezentu dziecku.
    2. III – IV niedziela adwentu (13 – 20 XII) – Prosimy o przyniesienie do kościoła przygotowanej paczki wraz z informacją dla kogo jest ona przeznaczona (ozdoba z choinki). Paczkę zostawiamy pod choinką (w nawie bocznej) lub przy zakrystii.
    3. Wydawanie paczek – w wyznaczonym dniu dzieci otrzymają informację kiedy i gdzie mogą zgłosić się po odbiór paczki.

Paczki powinny zawierać głównie rzeczy pierwszej potrzeby: przybory szkolne, art. higieniczne, żywność, odzież, zabawki, etc. Nie powinny być to rzeczy używane.

Liczba wiernych podczas nabożeństw od 7.11 nie powinna przekraczać 46 osób.