Ogłoszenia parafialne z 1 grudnia 2019 r.

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny oraz adwent – czas przygotowania zarówno do uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak i na powtórne przyjście Chrystusa.
    Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
    Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na budowę kościoła w Ossowie. Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby rehabilitacji jednej z naszych parafianek.
  2. Od dnia dzisiejszego można zaopatrzyć się w opłatek na stół wigilijny w zakrystii (lub kancelarii). Od przyszłej niedzieli będzie również możliwość nabycia świec Caritas.
  3. Msze Św. roratnie w naszej parafii sprawowane będą następująco:
    • w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00
    • w środy i piątki o godz. 18.00
  4. Zachęcamy do udziału w parafialnej akcji „Serce w prezencie”. Szczegóły umieszczono w gablocie w kruchcie.
  5. Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  6. Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
    Do zgłoszonych chorych kapłani udadzą się o godz. 10.00.
    Spowiedź od godz. 17.00, a po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
  7. Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia NMP.