Ogłoszenia parafialne z 28 lipca 2019 r.

XVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś po każdej Mszy św. związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców obchodzonym u ubiegłym tygodniu, odbędzie się błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów. Ksiądz będzie kropił wodą święconą przy głównej bramie kościoła od ulicy Jutrzenki.
 2. W czwartek przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w powstaniu modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  Rozpoczynamy miesiąc, który od wielu lat w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca aby w tym miesiącu nie kupować i nie pić alkoholu.
 3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź miesięczna od godz. 17.15.
  Po Mszy Świętej o godzinie 18.
  00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
  Tego dnia również można uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. Żeby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić: katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach papieża i  nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 4. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na ławce przy wyjściu z kościoła.