Serce w prezencie – 2018

Zapraszamy do włączenia się w adwentową akcję naszej parafii – „Serce w prezencie”. Chcemy sprawić, by najbardziej potrzebujące dzieci mogły cieszyć się w Święta z otrzymanych paczek – daru naszych serc.

Akcja przebiegać będzie w trzech etapach:

  1. I Niedziela Adwentu – w kościele zostanie postawiona choinka z ozdobami, które na odwrocie mają umieszczoną informację dla kogo przeznaczona jest paczka. Osoby, które będą chciały pomóc, zabierają ze sobą do domu wybraną ozdobę i przygotowują paczkę dla konkretnego dziecka.
  2. III Niedziela Adwentu (16.12) – przynosimy do kościoła przygotowane paczki wraz z informacją dla kogo jest przeznaczona (ozdoba z choinki) i zostawiamy je pod choinką.
  3. Wydawanie paczek – w wyznaczonym dniu dzieci, dla których zostały przygotowane paczki, otrzymają informację kiedy i gdzie mają zgłosić się po ich odbiór.

Zawartość paczek ma być przede wszystkim praktyczna i powinny zawierać głównie rzeczy pierwszej potrzeby: przybory szkolne, art. higieniczne, żywność, odzież, zabawki, itp. Nie powinny być to rzeczy używane!

Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci, dla których ta paczka będzie wielką radością!