Ogłoszenia parafialne z dnia 20 maja 2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a więc pamiątka narodzin  Kościoła. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, za pobożne uczestnictwo w śpiewie hymnu
    „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Kończy się też okres komunii św. wielkanocnej.
  2. Jutro święto N.M.P Matki Kościoła. Msze św. jak każdy zwykły dzień.
  3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O 19.00 próba sypania kwiatów do procesji Bożego Ciała.
  5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie dla młodzieży przygotowujące do bierzmowania – dla klas I szkoły średniej i III gimnazjum.
  6. Wczoraj i dziś w naszym kościele radosna uroczystość I Komunii Św. W tym roku z dwóch szkół podstawowych przystąpiło po raz pierwszy do stołu Pańskiego 249 dzieci. Serdecznie dziękujemy za piękne dary ołtarza złożone przez dzieci wraz z rodzicami.
  7. W sobotę o 10.00 i 11.00 spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. z klas IV SP nr 3.
  8. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej a o 10.30 i 12.00 rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV SP nr 3.
  9. 31 maja uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w kościele o 7.00, /8.00 u sióstr/ 9.00, 10.00 z procesją. Trasa procesji przebiegać będzie od kościoła ulicami: Grota Roweckiego, Rydza Śmigłego, Sobieskiego, Pułaskiego do Środkowej, Odrowąża, Karłowicza, Andersa do Sióstr Franciszkanek przy ul. Kasztanowej i powrót do kościoła.
    Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Sugerujemy wykonanie ołtarzy przy ulicach.

• ul. Rydza Śmigłego
    • ul. Pułaskiego róg Środkowej
    • ul. Andersa przy Karłowicza
    • u Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi
  10. Za tydzień po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne przygotowujące związane z procesją.