Ogłoszenia parafialne z dnia 29 kwietnia 2018 r.

V Niedziela Wielkanocna

 1. We wtorek 1 maja  – rozpoczniemy miesiąc maryjny maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele  będą po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  Zachęcamy parafian do udziału w tych nabożeństwach
 2. W środę 2 maja po godz. 9.00 udamy się do osób chorych.
 3. W czwartek 3 maja przypada jedno z największy świąt maryjnych w Polsce uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym  kościele według porządku niedzielnego. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  Tego dnia burmistrz Jacek Orych zaprasza na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości oraz na święto Konstytucji 3 maja do hali sportowo-widowiskowej przy. ul. Dużej 3 gdzie o godzinie 18.00 odbędzie występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W programie przewidziane są występy orkiestry, solistów oraz baletu. Szczegóły na plakatach oraz na stronie.www.marki.pl
 4. W piątek wspomnienie św. Floriana, patrona diecezji warszawsko – praskiej. O godz. 14.00 oraz 15.00 spowiedź dzieci przed komunią św. Spowiedź z okazji I piątku miesiąca od godz. 17.30. Po Mszy św. i litanii adoracja do godz. 20.00.
  /Ks. biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja wszystkim którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Korzystając z dyspensy należy pomodlić się w intencji Ojczyzny i Diecezji/
 5. Sobota – o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P za grzechy świata.
  O godz. 10.00 i 12.00 I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.
 6. Przypominamy o kursowaniu linii cmentarnej dziś, oraz w najbliższym czasie 1, 3, 13, 20, 27 i 31 maja. Odjazd busu spod naszego kościoła o godz. 10.05; 11.35;13.05;15.30.
  Na stoliku pod chórem dostępne są kartki z rozkładem jazdy oraz terminami.
 7. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona przed kościołem zbiórka na potrzeby operacji serca ciężko chorego Filipa.