Ogłoszenia parafialne z dnia 25 marca 2018 r.

VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm.
    O godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Spowiedź w tygodniu podczas porannej Mszy św. o godz. 8.00 i Mszy św. wieczornej o godz. 18.00
    W Wielką Środę spowiedź od 18 do 20.00.
    Także w środę będzie wizyta – na zaproszenie z Najświętszym Sakramentem u osób chorych, po godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
  3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.
    Plan Triduum Paschalnego
  • Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej – Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza przechowania Ciemnicy.
  • Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły. Ofiary składane na tacę z tego dnia są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
    Adoracja w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00 Ciemną Jutrznią z Godziną Czytań. Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 18.00.
  • Wielka Sobota
    Od godz. 8.00 adoracja Chrystusa w  Grobie która rozpocznie się Ciemną Jutrznią z Godziną Czytań.
    Na liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 przynosimy do kościoła świece.
    Poświecenie pokarmów  w kościele w Wielką Sobotę od 9.00 do 15.00.
    W Wielką Sobotę będzie rozprowadzana przez ministrantów woda święcona w buteleczkach –  za dobrowolną ofiarę na fundusz ministrancki.
  • Wielka Niedziela
    Rezurekcja o godz. 6.00, a następne Msze św. o godz. 9.00; 10.30 i 12.00 – nie będzie Mszy św. o godz. 18.00
  • Prosimy panów z Totus Tuus, członków Kółek Żywego Różańca, biel, asystę kościelną, ministrantów o adorację Chrystusa w czasie Świętego Triduum Paschalnego oraz włączenie w procesję rezurekcyjną w Wielkanoc.
  • W Piątek zakończyliśmy rekolekcje i peregrynację Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu  tej uroczystości i wzięli w niej udział składamy serdeczne Bóg zapłać.