Ogłoszenia parafialne z dnia 11. czerwca 2017 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś Zbiórka do puszek na stypendia dla osób duchownych studiujących za granicą
  2. Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie próba sypania kwiatków podczas procesji na Boże Ciało. Prosimy także o przynoszenie kwiatów.
  3. Środa – wspomnienie Michała Kozala
  4. CzwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
    Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, Uroczysta Msza Św. o godz. 12.00 a po niej procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele. Nie będzie Mszy św., po procesji ani Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
    Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy, trasy przejścia procesji oraz udekorowanie domów.
    Trasa procesji Bożego Ciała w tym roku ulicami Jutrzenki, Pieniążka, Chocimską, Grunwaldzką Walewskiej, Pomnikowa, Norwida, do Sióstr przy ul. Kasztanowej a zakończenie w kościele
    Prosimy biel, ministrantów, lektorów, asystę o przygotowanie się, aby kult Najświętszego Sakramentu był godny.
    W Oktawie Bożego Ciała będziemy śpiewać Nieszpory i będzie procesja.
  5. Sobota – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  6. Burmistrz miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek kultury zapraszają dziś 11 czerwca o godz. 14.30 do Parku Miejskiego na festyn „Markowe Miasteczko” w ramach dni Marek.