Ostatnie pożegnanie księdza Proboszcza w imieniu rodzin naszej parafii – Joanna i Jacek Herman

„Miłość to owoc, który dojrzewa w każdym czasie”

W imieniu rodzin naszej parafii dziękujemy Ci księże Wojciechu, Czcigodny Nasz Proboszczu i Duszpasterzu za wszystko, co dla nas uczyniłeś za Twoją obecność, za posługę kapłańską, za troskę o nas, nasze rodziny, aby były Bogiem silne i za dbałość o piękno naszej świątyni….

Dziś dziękujemy dobremu Bogu, że postawił Ciebie, księże Proboszczu, na naszej drodze, tu w Markach Pustelniku. Mimo, że w ostatnich latach, zdrowie i siły Cię opuszczały i widać było, że kroczysz drogą Wielkiego Piątku, drogą cierpienia, drogą tajemnic bolesnych – to jednak do końca byłeś wśród nas i służyłeś jak umiałeś. Do ostatnich chwil niosłeś nam Chrystusa w Eucharystii, w Słowie Bożym, w sakramentach. Do ostatnich dni odwiedzałeś nas z wizytą duszpasterską.

Czcigodny księże Proboszczu, jako nasz duszpasterz ogarniałeś nas modlitwą i pewnie teraz też wstawiasz się za nami u Boga. My również, Twoi parafianie, modlimy się za Ciebie. Prosimy, aby Dobry i Miłosierny Bóg, którego całe życie głosiłeś jako kapłan, przyjął Cię do swojego najpiękniejszego mieszkania w Niebie.