Wigilia Paschalna

W Wigilię Zmartwychwstania Pana Jezusa odbyła się uroczysta Msza święta w udziałem parafian. W ceremonii licznie uczestniczyły zgromadzenia zakonne sióstr oraz wszystkie wspólnoty działające na terenie naszej parafii: służba liturgiczna, schola, Totus Tuus, koło Żywego Różańca, Kościół Domowy, koło misyjne… i rzesza parafian. Msza Święta rozpoczęła się od liturgii światła z zapaleniem ogniska przy kościele a następnie procesja przeszła do kościoła.

IMG_2052W kościele rozświetlonym świecami rozważaliśmy tajemnicę miłości Boga do człowieka od momentu stworzenia świata do Zmartwychwstania Pana Jezusa.

IMG_2068Następnie w bardzo uroczysty sposób przeżyliśmy liturgię chrzcielną z poświęceniem wody.

IMG_2081

Litanię do Wszystkich Świętych odśpiewali lektorzy z członkiniami scholi.

IMG_2078Po liturgii eucharystycznej udaliśmy się do domów, by z radością przeżywać tę Wielką Świętą Noc.

IMG_2102

Fotorelacja