Uroczystość Wszystkich Świętych

Na stronach tygodnika „Niedziela” możemy przeczytać „1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten „płomyk nadziei”, wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.”

W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna wokół kościoła z pięcioma stacjami i wypominkami.

Słowo Bp Marka Solarczyka w TVP Regionalna o Uroczystości Wszystkich Świętych i 2 listopada, wspomnieniu wszystkich wiernych zmarłych:

Materiał video