Wakacje Służby Liturgicznej

cingulaDzięki wsparciu zbiórki na fundusz ministrancki nie tylko zakupiliśmy kolorowe cingula, materiał na pelerynki czy wieszak na alby.

Uszyciem pelerynek zajęła się p. Ewa Pochmara, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

W tym roku już po raz drugi wybraliśmy się na wyprawę kajakową a także odwiedziliśmy ks. Jacka Turka, który w latach 2005-2009 pełnił w naszej parafii posługę wikariusza.

 

Naszą przygodę z kajakami zaczęliśmy od jednodniowego spływu po pobliskim Liwcu w maju ubiegłego roku. Kolejnym elementem była już tygodniowa wyprawa do Borów Tucholskich. Brda okazała się rzeką bardzo malowinczą i ciekawą. Wielokrotnie musieliśmy użyć siły swoich mięśni, by pokonywać naturlane przeszkody w postaci powalonych drzew.

W tym roku udaliśmy się m.in. do Słupna, gdzie podczas Dnia Skupienia, przygotowaliśmy się do zbliżającego się Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Niedawno wróciliśmy z kolejnej kajakowej przygody, w której wspierały nas nasze scholistki. Tym razem spływaliśmy rzeką Wdą, a swoją podróż zaczęliśmy w miejscowości Loryniec, gdzie spędziliśmy dzień w gospodarstwie agroturystycznym. Dla wielu była to pierwsza w życiu okazja do spędzenia nocy w szopie na sianie 🙂 Z Loryńca udaliśmy się już kajakami na obiad do Wdzydz Kiszewskich, a następnie wzdłuż jeziora do Borska, w którego okolicach spędziliśmy pierwszą noc pod namiotami.

Loryniec

Drugiego dnia zawitaliśmy do Czarnej Wody, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Św. w miejscowym kościele, a także zjedliśmy przepyszny obiad w karczmie Ostoja.

Czarna Woda

SONY DSC

Kolejne dni upłynęły pod znakiem biwaków na polach namiotowych i pokonywaniu dalszych kilometrów kajakami. Codziennie uczestniczyliśmy w polowej Mszy Św., i spędzaliśmy wesoło czas. Cały spływ zakończyliśmy w Błędnie, skąd, po przepłynięciu ok 100 km, udaliśmy się na dworzec kolejowy i w drogę powrotną do domów.

Bledno

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej wyprawy!

 

W kolejny weekend udaliśmy się w odwiedziny do ks. Jacka Turka, który od wiosny tego roku pełni funkcję proboszcza w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Woli Rasztowskiej.

Wola Rasztowska

Wraz z ks. Jackiem i p. Kasią uczestniczyliśmy w Mszy Św., po której zorganizowaliśmy ognisko.

SONY DSC

SONY DSC

Kolejnego dnia udaliśmy się na lody do Jadowa, a także wsparliśmy miejscową Służbę Liturgiczną w kolejnych Mszach.

Z Woli Rasztowskiej przywozimy serdeczne pozdrowienia od ks. Jacka!