Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

SONY DSC

SONY DSC

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana także jako Boże Ciało, jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele. Świadomość wielkości cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie przez kolejnych osiem dni odbywać się będą procesje dookoła kościoła. Zachęcamy także do obejrzenia galerii z wczorajszej procesji. W Polsce święto to wprowadzone zostało przez bpa Nankiera w diecezji krakowskiej w 1320 roku. Pod koniec wieku święto Bożego Ciała obchodzono we wszystkich diecezjach kraju. Od końca XV wieku udzielano w te święto błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Procesje eucharystyczne w dniu Bożego Ciała pojawiły się później. Wiadomo, że w XV wieku odbywały się one już także w Polsce. Przekaz biskupa Marka Solarczyka na Uroczystość Bożego Ciała: bpMarek Procesja przeszła ulicami Gałczyńskiego, Odrowąża, Grota-Roweckiego, Rydza-Śmigłego, Piłsudskiego, Chopina, Szymanowskiego, Środkową i Odrowąża do kościoła:

TEKST: CWIK/pch24.pl Kontrrewolucja.net FOTO: parafiamarkipustelnik.pl