Droga Krzyżowa ulicami parafii 2015

20150320_191717W dniu 20 marca 2015 odbyła się Droga Krzyżowa, w trakcie której mieszkańcy przeszli ulicami naszej parafii. Rozważania w odniesieniu do Ojczyny prowadził ksiądz Paweł Turek – nasz rekolekcjonista. Drodze Krzyżowej patronowali błogosławiona Karolina i święty Jan Paweł II. W trakcie rozważań ksiądz Paweł przywoływał piękne fragmenty poezji polskiej, miedzy innymi utwory Kochanowskiego czy Asnyka. Krzyż pomiędzy stacjami nieśli lektorzy, Schola, dzieci, matki, ojcowie, siostry zakonne, krąg Domowego Kościoła, Koło Różancowe, nauczyciele, młodzież żenska i męska oraz babcie i dziadkowie. Na koniec rozważań zabrał głos ksiądz proboszcz Wojciech Makowski, który nawiązał do tego jak istotne dla każdego wierzącego człowieka są wartości patriotyczne oraz jak bardzo istotne jest przekazywanie tych wartości dzieciom.