Wizyta Trzech Mędrców ze Wschodu

„Ujrzeliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy złożyć pokłon Panu.”

Dziś na Mszy Św. o godz. 10:30 naszą parafię odwiedzili niezwykli goście. Przybyli z daleka, niosąc ze sobą niezwykłe dary: mirrę, kadzidło i złoto.

Jak pisze ks. Jarosław Januszewski: „Świętujemy dzisiaj, bo Bóg nam się objawił. Próbujemy siebie odnaleźć w postaciach tych, którzy zostali przywołani z daleka. Możemy czuć się wybrańcami: przyciągnął nas do siebie Bóg, który pragnie dzielić z nami nasz los. Dzisiaj trzeba się tym ucieszyć i na nowo przeżyć zachwyt nad dobrocią Boga. Autentyczne przeżycie spotkania z Jezusem sprawia, że nic nie pozostaje takie samo: inną drogą, pełni Ducha, wracamy do swoich spraw.”

Czytania i rozważania na dzisiejszy dzień.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.